Saturday, November 16, 2013

halkalardan sepet havlular

Merhaba degerli web sitesi okurlarimiz. Bugunku yazimiz halkalardan sepet havlular.


Sırma İple Örülmüş Halkalı Havlu Kenarı ...Halkalarla yapılmış hem kolay hemde çok gösterişli bir kenar danteli örneği...;Halkalarla değişik modelleri buradan bulabilirsiniz.


halkalardan sepet havlular 1


 Havlu altın rengi çiçek işlemeli, pullu ve çok pılrıltılı... Havluda yalnız beyaz ve sırma renkleri olduğu için pikosunu  sırma renk ikili bir piko deseni yaptım. Bizim kız sarayda yetişmiş sanki, masallarda olur ya, yedi deveye yüklenir sultanın çeyizi. Bizimkine yedi deve yetmeyecek :) 


halkalardan sepet havlular 2


Atmış adet küçük halkayı (yaklaşık 1cm çapta) istediğiniz renk iple, iki kere tığ üstü alıp 4'lü terabzan yapıp 4 zincir çekip halkaya sabitleyin, tekrar 4 zincir 4'lü trabzan, şeklinde örerek 60 motif yapın. Kontürleri için altın, gümüş veya başka bir renkleönce 15 tanesini yarım sık iğne örüp birleştirin. 15. ye gelince geriye dönüp2. sıranın ilkini yarım, 3. sıradaki teki tam, dönüşte yarım bıraktığımızı bir sonraki trabzan dörtlüsüne kadar, ikinci sıra için bir motif tam, alt sıraya kadar tamamlayın. Diğer üçgene kadar sık iğne üçgende tekrar aynısı  olacak şekilde örün. İsterseniz içine boncuklarda dikebilirsiniz. Öyle de çok şık oluyor...Onerdigimiz diger siteler : en değişik mutfak havlu modelleri

No comments:

Post a Comment