Sunday, January 12, 2014

tunus işi patik örnekleri yapılışı

Merhaba sevgili web sitesi takipçilerimiz. Yogun istek üzerine sizlere bugün tunus işi patik örnekleri yapılışı makalesini paylasmaya karar verdik.

3 nu tığ şiş ve nako rekor kalınlığında ipler lacivert,mor,krem,yeşil.

26 zincir çekerek 4 sıra tunuş işi örüyoruz.sonra lale motifini uygulamaya başlıyoruz.isteyen sade veya başka desende koyabilir..lale motifi(17 sıra) bitince 2 sıra lacivertle örüp yeşili bağlıyoruz bu sfer ker sıra başında 1 ilmek bırakarak 9 ilmek kalana dek sırasıyla renkleri tek tek örüyoruz.


tunus isi patik ornekleri yapilisi 1


9 ilmek kalınca lacivert iple ilk eksilttiğimiz yere kadar baştaki bıraktığımız ilmekleri topluyoruz.


tunus isi patik ornekleri yapilisi 2tunus isi patik ornekleri yapilisi 3


26 ilmeği tığımızda toplayıp yine her sırada tek ilmek bırakarak 9 ilmek kalana dek örüyoruz3 defa aynı işlemi yapıyoruz.lacivert iple tığımızda 26 ilmek olunca başta yaptığımız gibi yeşil iple 1 sıra örüp bu sefer lale modelini tersten koyacağız.


tunus isi patik ornekleri yapilisi 4


ve lale modelini bitirip 4 sıra lacivertle örüp ilk aşamayı bitiriyoruz.


tunus isi patik ornekleri yapilisi 5


şimdi burun kısmını ortalayıp 8 yada 9 ilmek takıp her sırada sağına ve soluna batarak artırıp aynı anda kesiyoruz.9 ilmek sabit kalıyor.9 ilmeğin başından ve sonundan kenarlara batıp 1 ilmek alıp onuda 9 ilmeğin 1.siyle kesiyoruz.


tunus isi patik ornekleri yapilisi 6tunus isi patik ornekleri yapilisi 7


bu şekilde topuk kısımıda dahil ayak bilek yerine kadar aynı işlemi yapıyoruz.en son ipi koparmadan ağız kısmını tığlayıp kordon geçirip bitiriyoruz..


tunus isi patik ornekleri yapilisi 8


tunus isi patik ornekleri yapilisi 9Bu yazi ile alakali daha cok bilgi bulabileceginiz onerecegimiz bir web kaynagi : tunus işi patik örnekleri yapılışı

No comments:

Post a Comment