Thursday, April 17, 2014

Ben Misafir Blogger Oldum - Craft Cafe on Hearthandmade UkŞu Paskalya olayına karşı koyamıyorum. O kadar şirin süslemeler, öyle harika fikirlerle dolu ki her yer etkilenmemek elde değil. Bir den kendimi yumurta süslerken buluyorum.


En son geçtiğimiz hafta sonu haşır neşir oldum yumurtalarla, hatta işi abarttıp bir de sofra düzeni yaptım. Ama en azından kendime bir amaç bulmuştum;  Craft Cafe!!!


Craft Cafe; Hearthandmade Uk bloğundan Claire’in fikri. Ben, Claire ve Chirlanda Di Popcorn bloğundan sevgili Silvia “Craft Cafe” adı altında düzenli olarak kendi projelerimizi Hearthandmade Uk bloğunda paylaşacağız.


Daha önce  ‘Handmade Happy Magazine’ de (önceki adı; Merry Makings Magazine idi) yine beraberdik, farklı kültürlerden, böylesi yetenekli bayanlarla birlikte ortaya birşeyler çıkartmak inanılmaz heyecan verici bir şey.


İlk proje Silvia’ya aitti.  Silvia paketleme fikirleri konusunda tam bir hazine, öyle güzel şeyler yapıyor ki hayranlıkla takip ediyorum. Craft Cafe’deki postuna buradan göz atabilirsiniz.


Benim post için ise buraya buyurun…


Umarım beğenirsiniz…


. . . . . . . . . .


I can not resist Easter Projects. There are many cute decorations ideas everywhere...


In this past weekend, I found myself to decorate eggs and then made a easter table setting but this time I have a goal; "Craft Cafe"


Craft Cafe is Claire's idea, you already know Claire, she has a very popular blog which called "Hearthandmade UK" and editor of Happy Handmade Magazine at (previous name; Merry Makings Magazine).


I, Claire and Silvia who is from Chirlanda Di Popcorn blog came together again for Craft Cafe. 


We will share our projects on Hearthandmade Uk under the name of  "Craft Cafe".


The first project was from Silvia. Silvia is a treasure trove full on packaging ideas . She is doing things so beautiful that I'm following her with admiration. 


You should look at her first post on Craft Cafe


If you want to see what I made please click here.I hope you enjoy it ...No comments:

Post a Comment